צריכים ייעוץ אסטרטגי ולא עורך דין

כל אדם זקוק כיום לייעוץ אסטרטגי. אתם יודעים למה? כי המון בעלי עסקים, שכירים ודורשי עבודה עושים טעויות, בעיקר בזמן של ניהול משברים.

על אילו משברים מדובר?

זה יכול להיות משבר כלכלי, תהליך משפטי עם ספק, לקוח או אדם כלשהו, בעיות של ניהול ושיווק ועוד. ובני אדם לרוב אינם יודעים כיצד לצלוח משברים מן הסוג הזה. מדוע? כי אין להם כלים ושיטות כיצד לעשות זאת.

זו תורה שלמה. רק למידה וניסיון של שנים של יועץ אסטרטגי בין-לאומי יכול לתת להם את הפתרונות דרך פרספקטיבה מתאימה שעשויה לעשות עבורם את העבודה.

ואין זה דבר של מה בכך. ייעוץ אסטרטגי בעיקר בשעת משברים לוקח זמן, זהו מעין תהליך של משא ומתן עם הצד השני, או התמודדות עם משבר אישי אחר. וטיפול במשבר לוקח זמן.

קודם כול במסגרת ייעוץ אסטרטגי צריך לנתח את אופי המשבר, מדוע הוא פרץ, מהן הסיבות להתעוררותו. אחר כך צריך לנתח את המציאות, את הגורמים המשפיעים על המשבר ואת הדרכים היעילות לפתרונו תוך שמירה על האינטרסים שלנו. כן, ההצלחה נגזרת משיפוט והבנה נכונים של המשבר תוך העלאת מספר פתרונות אפשריים.

אך לא בכך הדבר תם. יש מספר מהלכים שצריך לבצע תוך כדי הטיפול במשבר. למשל, זעם של לקוחות או משבר כספי. יש לקוחות המבקשים דברים מסוימים שלדבריהם לא קיבלו. ייתכן שהם צודקים. יש לבדוק זאת ולא להתעלם מהם. יש לקוחות שטוענים כי הפרו את ההסכם עמם. יש לתכנן מהלכים כנגד תביעותיהם ודרישותיהם. יש מצבים או משברים אחרים הדורשים טיפול, למשל טיפול במשבר אישי כמו עימות עם קולגות במקום העבודה ואפילו עם בעיה לימודית או חינוכית שמתעוררת בבית הספר עם ילדכם. לכל דבר ועניין נדרש טיפול.

לכן כל כך חשוב לדעת ולהכיר כלים יישומיים ויעילים כדי להתמודד עם תופעות ומשברים שונים. אך כדי לעשות זאת נדרש ייעוץ אסטרטגי בצפון מנוסה שעשוי לחסוך לכם אלפי שקלים ועוגמת נפש רבה אם רק תפנו לאדם הנכון.

כיום יותר מתמיד בעלי עסקים, שכירים ודורשי עבודה מבקשים סיוע מיועץ אסטרטגי.

דילוג לתוכן